Približno leto in pol nazaj se nam je svet obrnil na glavo in ne-le, da smo bili primorani ostati doma, tudi delo je preskočilo na online obliko.
Za vse, ki so bili ali iz podjetij ali drugje navajeni na izključno obliko dela v živo in nič online, pa je bila ta drastična sprememba še toliko hujša.
SLABOSTI PRESKOKA NA DELO OD DOMA
Kot prej na hitro omenjeno, večina prebivalstva ni bila navajena na nikakršno samostojno obliko dela od doma, temveč le na delo v pisarnah. Takšna velika sprememba, ki se nam danes ne zdi več tako velika, pa lahko terja posledice na tako mentalnem kot fizičnem zdravju posameznika.
V ta namen so se izvajale številne raziskave, ki so pokazale povečanje tako telesnih kot tudi mentalnih težav, ki so bile posledica nenadne spremembe življenjskega stila.
Veliko spremembo so doživeli še posebej starši (mlajših) otrok, ki so bili tako kot oni, prisiljeni ostati doma. Veliko teh se je namreč moralo soočati s tem, da poleg navadnega delovnika še skrbijo za otroka, kar je vodilo v nižjo efektivnost na delovnem mestu. Tudi njihov delovni prostor je bil manj primeren, kar je prav tako vodilo v prej omenjeno slabost.
PREDNOSTI DELA OD DOMA
Kljub nekaterim slabostim, pa je dosti posameznikov ugotovilo, da imajo več časa za samoizobraževanje. Tako se je marsikdo naučil česa novega, se udeležil kakšnih tečajev ali doma postoril kaj drugega, za kar prej mogoče ni imel časa. Sčasoma se je prebivalstvo privadilo na to obliko dela in si je lažje organiziralo svoj dan, da so bili efektivni tako pri službenih obveznostih kot tudi pri osebnih.
Kakšna je torej najbolj optimalna oblika dela? Včasih se večina podjetij ni bila pripravljena pogovarjati o kakršni koli drugi obliki dela kot pa od tiste klasične – dela v pisarnah. Danes pa se nam delo od doma že zdi popolnoma običajna oblika dela.