Vgradne omare izris

Za vse, ki potrebujete izris vgradne omare (in ste torej vtipkali v Google “vgradne omare izris”), smo spodaj pripravili kratke napotke kaj upoštevati pri načrtovanju in izrisu garderobne omare, ki jo imate namen vgraditi v nek prostor.

vgradne omare izrisIzris vgradne omare potrebujemo zato, da pridemo do natančne skice postavitve bodoče vgradne omare v prostor, v katerega bo vgrajena. Bolj kot pa je izris omare natančen, bolj natančno lahko pridemo do do končne cene stroška vgradnje omare v izbran prostor.

Pri izrisu vgradne omare, moramo poznati naslednje dimenzije:

  • širina prostora vgradne omare
  • višina vgradne omare
  • globina vgradne omare
  • oznake električnih napeljav (stikal) in drugih posebnosti
  • ostale posebnosti

Vgradne omare izris – primeri
(kliknite na želen izris)

Širina vgradne omare

Pri širini vgradne omare je potrebno vedeti natančno dimenzijo zato, da vemo vnaprej ali je na nam želeno omaro sploh mogoče vgraditi drsna vrata. Ali bo pač omara morala imeti klasična, krilna vrata. Izrisana širina namreč pove ali je le to dovolj, da na neko vgradno omaro, sodijo drsna vrata.

Širina omare mora biti vsaj 120 cm, če želimo na omaro namestiti drsna vrata, saj lahko pri ožjih vratih pride do iztirjanja le teh iz tirnic drsnih vrat. Širina 120 cm je potrebna za vgradne omare z dvojnimi drsnimi vrati.

Nekateri pri izrisu vgradnih omar uporabljajo za širino in dolžino omare, isti izraz, tako, da bodite pozorni, če si daste izdelati izris vgradne omare, da z izrisovalcem omare, govorite “isti jezik”.

vgradna omara drsna vrata

Vgradne omare slike, na povezavi

Višina vgradne omare

Višina vgradne omare je pri izrisu omare pomembna za to, da vidimo ali si bomo omaro vgradili do stropa ali bo pač vgradna omara izdelana tako, da bo imela dodatno stropno stranico. S čimer sicer ne izkoristimo v celoti potenciala vgradne omare (ki omogoča, da reči vanjo pospravljamo povsem do stropa prostora v katerega je omara vgrajena).

Prevelika višina omare pa tudi ni primerna za vgradnjo, saj do vrhnjih delov omare, četudi je ta vgradna, ne bomo mogli dostopati.

Najbolj optimalna je višina omare do 240 cm, sicer pa je maksimalna priporočljiva višina omare 280 cm – če želimo imeti sprednji del omare, v enem kosu, in do 300 cm, če še želimo varno dostopati do zgornjega dela omare.

Pri izrisu vgradne omare v mansardnih prostorih, ne smemo pozabiti na izris poševnin po poševnimi stropi…..

izris omare mansarda

Če se odločate za vgradno omaro, vas bo nedvomno zanimalo tudi katere prednosti zraven očitne (prihranka prostora), še prinašajo vgradne omare.

Globina omare

Globina omare je ključna predvsem pri omarah v predsobah in na hodnikih in, ko so le te, namenjene čevljem in copatom ter tudi pri omarah v garderobnih sobah, kjer želimo tudi v notranjost omar, shraniti čimveč vsebine.

Globina omare, če imamo vanjo namen pospravljati čevlje in obutev, naj bo vsaj 35 cm, klasične garderobne omare pa imajo v povprečju globino 60 cm.

Omare so lahko tudi bolj globoke (maksimalno do enega metra). Nad enim metrom globine, pa več ni smiselno, ker takšna omara ne zagotavlja enostavnega pospravljanja garderobe na police.

Ko izrisujemo vgradno omaro, ne smemo pri izrisu pozabiti tudi na oznake, ki označujejo morebitna stikala, električno napeljavo, radiatorske cevi, okenske police in podobno.

Razlog je v tem, da vgradno omaro dejansko vgradimo v prostor, tako, da vse pohištvene elemente prilagodimo prostoru, kjer bo omara stala- – torej tudi posebnostim, ki se nahajajo na prostoru vgradnje omare.

https://youtu.be/fK2SpIsJIMw

Zanimalo vas bo tudi: 10 napotkov kako urediti spalnico

Oznake: vgradne omare izris